Як відбувається проектування адміністративних будівель: правила та вимоги

11.03.2021 | комментариев 0 | раздел: Построим дом

Адміністративні та офісні будівлі базуються на об’єднанні в єдину групу сукупності приміщень, призначених для роботи персоналу.

Вони повинні бути безпечними з точки зору надійності конструкції та потенційної ймовірності пожежі, теплими та комфортними. За комфорт відповідає наявність всіх інженерних та комунікаційних мереж. При умовній простоті, їхнє проектування – складний процес, який крім зазначених вище аспектів повинен відповідати Закону України про охорону праці. Якщо ви стикнулися з подібною проблемою, варто замовити проектування адміністративних будівель у провідних фахівців. Це дозволить мінімізувати всі потенційні ризики.

Сучасні погляди на будівництво адміністративних об’єктів

Сучасний підхід до проектування адміністративних та офісних будівель істотно відрізняється від застарілих проектів подібних споруд, які лежали в основі більшості будівель радянської епохи. Вони відрізнялися вузькими, темними та дуже довгими коридорами з величезною кількістю однакових за розмірами кабінетів.

Зараз в даному напрямку переважає ідея створення максимально відкритого та прозорого робочого простору великої площі з вільним плануванням. Усередині простір розмежовується на робочі зони, локації, призначені для приймання клієнтів, та зони відпочинку. Це дозволяє створювати більш продумані, концептуальні проекти. Вони не тільки більш зручні, але й відповідають духу часу.

Основні етапи проектування адміністративних будівель

  1. Розробка дизайн-проекту, яка ґрунтується на побажаннях клієнта та специфіки будівлі.
  2. Проведення всіх первинних розрахунків.
  3. Оцінка стану комунікаційних систем, облік основних факторів, що впливають на поверховість будівлі.
  4. Складання технічного завдання.
  5. Розробка ескізу або комп’ютерного моделювання майбутньої будівлі.
  6. Вибір оптимальних будівельних матеріалів.

Паралельно з кожним з етапів може проводитися оптимізація проекту, яка враховує специфічні особливості конструкції та економічні чинники. До числа останніх відноситься вартість матеріалів. На основі затвердженого бюджету можуть бути додані або навпаки видалені деякі частини споруди. Остаточний етап розробки – підготовка всієї супровідної документації: креслень, розрахунків та кошторису. На основі цих документів надалі буде здійснюватися будівництво, тому до їхньої підготовки потрібно підійти відповідально.