Корисні поради для тих, хто хоче виростити ампельну віолу

23.05.2023 | комментариев 0 | раздел: Дачный участок

Однією з найпоширеніших квіткових рослин у саду є ампельна фіалка. Вона може розміщуватися на клумбах, декоративних гірках, висаджуватись у кашпо та ящиках.

Різноманітність забарвлень, і можливість створювати різні ландшафти, здобули квітку любов у дачників та садівників. Для вирощування можна купити насіння віоли, та висадити її вдома чи на клумбі.

Правила

Квіти ростуть практично скрізь в помірному кліматичному поясі, проте при їх вирощуванні слід дотримуватися кількох важливих вимог:

  1. Враховувати освітлення сонцем. Рослини люблять світло, проте прямі промені в літній день при безперервному попаданні на листя здатні викликати опіки, тому краще висаджувати квіти на західній або східній стороні, уникаючи максимуму освітлення, коли світило знаходиться над горизонтом.
  2. Рослини не люблять холоду та протягів, якщо їх висаджують у приміщеннях або на верандах. Однак перепад температур у денні та нічні години припустимо, головне, щоб він не перевищував певної амплітуди і не був різким. Для дорослих кольорів оптимальні показники розвитку +21 — +23 ° С, для розсади потрібно на два градуси більше.
  3. Як ґрунт використовуються легкі ґрунти насичені повітрям. Сюди можна додавати торф, перліт. Тяжкі варіанти призведуть до повільного розвитку кореневої системи та нестачі кисню для її розвитку.
  4. Рослини люблять воду. За наявності легких грунтів, волога швидко йде, тому важливо дотримуватися режиму поливу, стежити за цим параметром. Перелив також небезпечний, він може викликати загнивання кореневої системи. Якщо фіалка росте в ємності, то чим вона дрібніша, тим частіше потрібне зволоження.
  5. Підживлення добривами починають через два місяці після висаджування рослин на постійне місце зростання. Поживну суміш обов’язково розводять водою.

Поради

Грунт повинен бути постійно пухким, щоб забезпечити якісне постачання киснем коріння. Тому слід уникати утворення кірки на поверхні. Полив ведуть розбризкуванням, температура води має бути близька до такого ж показника повітря. Не допускається великий перепад значень, це несприятливо позначається на цвітінні та вегетації. Заливання коренів призведе до загибелі рослин

Якщо фіалки розміщені на сонячній стороні, то опівдні та спеки їх потрібно періодично затінювати, щоб уникнути пересихання ґрунту та отримання листям опіків. Якщо квіти дрібні, рослини починають засихати, варто провести часткову обрізку. Також потрібно постійно розпушувати ґрунт, усувати бур’яни.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...