На яких критеріях має базуватися вибір кабелю для теплої підлоги
Кабельна тепла підлога може слугувати додатковими або основним джерелом опалення у будинку або квартирі.
Головне правильно підійти до вибору системи та її встановлення, а також провести розрахунок згідно з площі приміщення.
Більш бюджетною у порівнянні з плівковою підлогою вважається кабельна система. За довговічність та якість роботи її відповідає кабель для теплої підлоги. Як правильно обрати його та на які критерії звертати увагу? У першу чергу давайте про це детальніше поговоримо.
З чим треба визначитись насамперед
Перш ніж переходити безпосередньо до розрахунку оптимальної потужності та діаметру січення кабелю для електричної теплої підлоги, необхідно розібратися з ключовими моментами:
- До якої температури ви плануєте прогрівати приміщення? Кабель може бути основним або додатковим опалювальним елементом. У першому випадку потрібні більш потужні нагрівальні елементи, особливо якщо ви хочете помітно підвищити температуру повітря у приміщенні. Для додаткового опалення кімнати можна зупинитися на кабелях меншої потужності – достатньо, аби система добре прогрівала підлогове покриття або дозволила комфортно перебувати у будинку чи квартирі під час, наприклад відключення світла.
- Площа кімнати. До розрахунку береться площа приміщення, на якій не встановлена важка побутова техніка або великогабаритні меблі. Саме там буде розташовано нагрівальний кабель. Обов’язково враховуйте і висоту стелі – характеристики нагрівальних елементів для високих і низьких кімнат будуть різнитися.
Розраховуємо ключові характеристики кабелю для теплої підлоги
У середньому найбільша потужність для електричної теплої підлоги складає 3,5 кВт. І січення кабелю для нагрівання приміщення вираховується згідно з цим показником. Оптимальним варіантом вважається січення 3х2,5 мм2. Його абсолютно достатньо для теплої підлоги з потужністю від 2,5 кВт.
Втім, якщо ви встановлюєте електричну теплу підлогу з більшою потужністю, наприклад для прогрівання кімнати великої площі або холодного підлогового покриття, потрібно обирати кабель з більшими показниками січення. Також звертайте увагу, що у такому разі потрібні потужніші терморегулятори. Січення також збільшується, якщо ви монтуєте кабель більшої довжини – у такому разі потрібно враховувати можливість падіння напруги на окремих ділянках.
Правильний та ретельний вибір нагрівального кабелю для електричної теплої підлоги дозволить забезпечити комфортний мікроклімат у будь-якій кімнаті, нагріти підлогове покриття, аби підвищити загальну температуру повітря у приміщенні. Додатково ви завжди можете скористатися порадами від спеціалістів. Зв’яжіться з консультантами та продавцями для того, аби дізнатися про особливості розрахунку потужності та довжини нагрівального кабелю.
Оставить комментарий