На яких критеріях має базуватися вибір кабелю для теплої підлоги

19.10.2023 | комментариев 0 | раздел: Ремонт и отделка

Кабельна тепла підлога може слугувати додатковими або основним джерелом опалення у будинку або квартирі.

Головне правильно підійти до вибору системи та її встановлення, а також провести розрахунок згідно з площі приміщення.

Більш бюджетною у порівнянні з плівковою підлогою вважається кабельна система. За довговічність та якість роботи її відповідає кабель для теплої підлоги. Як правильно обрати його та на які критерії звертати увагу? У першу чергу давайте про це детальніше поговоримо.

З чим треба визначитись насамперед

Перш ніж переходити безпосередньо до розрахунку оптимальної потужності та діаметру січення кабелю для електричної теплої підлоги, необхідно розібратися з ключовими моментами:

  1. До якої температури ви плануєте прогрівати приміщення? Кабель може бути основним або додатковим опалювальним елементом. У першому випадку потрібні більш потужні нагрівальні елементи, особливо якщо ви хочете помітно підвищити температуру повітря у приміщенні. Для додаткового опалення кімнати можна зупинитися на кабелях меншої потужності – достатньо, аби система добре прогрівала підлогове покриття або дозволила комфортно перебувати у будинку чи квартирі під час, наприклад відключення світла.
  2. Площа кімнати. До розрахунку береться площа приміщення, на якій не встановлена важка побутова техніка або великогабаритні меблі. Саме там буде розташовано нагрівальний кабель. Обов’язково враховуйте і висоту стелі – характеристики нагрівальних елементів для високих і низьких кімнат будуть різнитися.

Розраховуємо ключові характеристики кабелю для теплої підлоги

У середньому найбільша потужність для електричної теплої підлоги складає 3,5 кВт. І січення кабелю для нагрівання приміщення вираховується згідно з цим показником. Оптимальним варіантом вважається січення 3х2,5 мм2. Його абсолютно достатньо для теплої підлоги з потужністю від 2,5 кВт.

Втім, якщо ви встановлюєте електричну теплу підлогу з більшою потужністю, наприклад для прогрівання кімнати великої площі або холодного підлогового покриття, потрібно обирати кабель з більшими показниками січення. Також звертайте увагу, що у такому разі потрібні потужніші терморегулятори. Січення також збільшується, якщо ви монтуєте кабель більшої довжини – у такому разі потрібно враховувати можливість падіння напруги на окремих ділянках.

Правильний та ретельний вибір нагрівального кабелю для електричної теплої підлоги дозволить забезпечити комфортний мікроклімат у будь-якій кімнаті, нагріти підлогове покриття, аби підвищити загальну температуру повітря у приміщенні. Додатково ви завжди можете скористатися порадами від спеціалістів. Зв’яжіться з консультантами та продавцями для того, аби дізнатися про особливості розрахунку потужності та довжини нагрівального кабелю.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...