Nové osvetlenie značky Opel: ako urobiť jazdu v noci bezpečnejšou

21.06.2023 | комментариев 0 | раздел: Дачный участок

Rüsselsheim. Posledný októbrový víkend sa opäť blíži a opäť je čas posunúť ručičky o hodinu späť a zároveň sa vrátiť k zimnému času. Pre vodičov to znamená, že v najbližších mesiacoch bude oveľa väčšia premávka v tme a za zlej viditeľnosti.

Pre vodičov Opel to bude bezpečnejšie, pretože Opel pokračuje v procese demokratizácie inovatívnych technológií inteligentného osvetlenia: v mnohých modeloch výrobca ponúka moderné celoLED osvetľovacie systémy, ktoré automaticky upravujú svetlo. lúč v súlade s vonkajšími podmienkami a prostredím. V tomto smere vedie druhá generácia hlavných maticových žiaroviek IntelliLux LED®, ktorými je vybavený nový Opel Insignia Country Tourer. teda multifunkčný vozeň s funkciou videnia v teréne má schopnosť zmeniť noc na deň. Výrazne zlepšila viditeľnosť a výrazne zvýšila bezpečnosť cestujúcich, vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky.

„Chceme zabezpečiť, aby sa naši zákazníci mohli spoľahnúť na dobrú viditeľnosť počas tmavého obdobia. Preto ponúkame inovatívne technológie osvetlenia, ktoré nemajú vo svojej triede obdobu – či už ide o naše vlajkové lode alebo mnohé iné modely v rade. Vďaka nim je jazda v noci opäť potešením, no predovšetkým je vďaka nim bezpečnejšia,“ povedal Peter Kuspert, viceprezident pre predaj a marketing spoločnosti Opel.

V aktuálnej generácii modelu Opel Astra (http://www.opelbook.ru/sk/astra) boli predstavené ultramoderné maticové svetlomety IntelliLux LED®. Svetlomety kompaktného bestselleru obsahujú 16 LED segmentov (osem na každej strane), ktoré automaticky a nepretržite prispôsobujú dosah a rozloženie svetelného lúča každej jazdnej situácii a v prípade potreby jednoducho „odrežú“ priestor okolo protiidúcich alebo okoloidúcich vozidiel. To znamená žiadne oslnenie ostatných vodičov a zároveň poskytuje najlepšiu možnú viditeľnosť. Odborníci sa zhodujú: „Matričné ​​svetlomety Opel sú prelomom v systémoch osvetlenia automobilov. Po intenzívnom testovaní vykonanom v roku 2015 členmi poroty AUTOBEST — organizácie nezávislých špecializovaných novinárov v Európe, systém preukázal svoju účinnosť,

Jeho ovládanie je však mimoriadne jasné a funkčné: keď sa auto priblíži k mestskej oblasti, predné svetlomety IntelliLux LED® automaticky prepnú svoj režim a potom neustále prispôsobujú dosah a tvar svetelného lúča akejkoľvek dopravnej situácii – to isté platí pre pohyb. z Astry. alebo Insignia na diaľnici, medzimestských cestách a hlavne v zákrutách. Avantgardný systém doslova mení noc na deň pre vodičov a cestujúcich bez toho, aby ohrozil viditeľnosť ostatných účastníkov cestnej premávky.

Inžinieri Opelu používajú ešte sofistikovanejšiu technológiu na spojenie činnosti dvojnásobného počtu segmentov LED (32) vo svetle nového modelu Opel Insignia (http://www.opelbook.ru/sk/insignia) Country Tourer (ako aj Grand Sport a Sports Tourer). Výsledok je pôsobivý: svetlomety sú nielen elegantnejšie, ale vďaka plynulým prechodom segmentov s veľkým počtom LED prvkov sa presnejšie prispôsobujú svetelné lúče. Adaptívne matricové svetlomety IntelliLux LED® teda vyžarujú jasnejšie svetlo.

Aby sa ešte viac zlepšila viditeľnosť pri prejazde zákrutami s diaľkovými svetlami, inžinieri pridávajú do druhej generácie maticových svetlometov IntelliLux LED® novú funkciu. Intenzita svetla segmentov vnútornej matrice sa zvyšuje podľa uhla natočenia volantu, aby sa zvýšilo osvetlenie zákruty. Každý svetlomet IntelliLux LED® je vybavený aj „bodovým“ lúčom, ktorý poskytuje dodatočné osvetlenie diaľkových svetiel až do vzdialenosti 400 metrov. Vodič tak vidí napríklad zvieratá prechádzajúce cez cestu vo vzdialenosti, ktorá predtým zostávala v tme – najmä teraz na jeseň je to veľké plus pri jazde po diaľkových cestách skoro ráno alebo neskoro. večer.

Opel ponúka výnimočnú svetelnú techniku nielen pre svoju vlajkovú loď Insignia a najpredávanejšiu Astru, ale aj pre modely v iných triedach: napríklad nový Grandland X je vybavený aj AFL LED svetlometmi. Technológia LED umožňuje meniť svetelný lúč a zároveň poskytuje vylepšenú funkčnosť v porovnaní s predchádzajúcimi technológiami osvetlenia. Automatické svetlomety s prednou kamerou navyše zabraňujú oslneniu ostatných vodičov bez toho, aby museli manuálne vypínať diaľkové svetlá. Svetlomety AFL LED na Opel Grandland X poskytujú celkovo sedem režimov vrátane diaľkových, diaľničných, mestských/chodných svetiel, križovatkových svetiel, svetiel za zlého počasia,

To isté platí pre najpredávanejšie SUV Mokka X a kompaktnú dodávku Zafira (http://www.opelbook.ru/sk/zafira). Oba modely Opel disponujú najmodernejšou full LED technológiou vrátane rôznych funkcií osvetlenia od mestského až po medzimestské, ako aj „turistických“ jazdných režimov v krajinách s ľavostrannou premávkou. V neposlednom rade, odvážne štylizovaný crossover Opel Crossland X predstavený pred niekoľkými mesiacmi obsahuje full LED svetlomety vrátane prvkov, ako sú natáčacie svetlá, asistent diaľkových svetiel a automatické vyrovnávanie svetiel, aby poskytovali optimálne osvetlenie vozovky pred vami a zaisťovali najlepšiu viditeľnosť. To je pri autách tejto triedy zásadne dôležité.

S matricovými svetlometmi IntelliLux LED® a adaptívnymi LED svetlometmi Opel opäť prináša základnú technológiu osvetlenia širokému okruhu zákazníkov. Ide o dlhodobý záväzok automobilky a Opel je už dlho uznávaný za svoju priekopnícku úlohu vo vývoji moderných svetlometov a svetelnej techniky vo všeobecnosti.

Ešte v roku 1968 zaujal Opel GT nielen svojim avantgardným dizajnom, ktorý pripomínal dizajn fľaše Coca-Coly – štýlové ikonické auto bolo prvým nemeckým automobilom so skrytými prednými svetlami. V roku 1989 bol Opel Calibra jedným z prvých sériových automobilov s eliptickými svetlometmi. S výškou len sedem centimetrov sú kľúčovým faktorom pri vytváraní jedinečného dizajnu kabíny s výnimočnou aerodynamikou.

V roku 2003 sa Opel stal prvým výrobcom, ktorý predstavil dynamické natáčacie svetlá a 90-stupňové svetlá do zákruty s inovatívnym systémom AFL strednej úrovne. V roku 2004 sa Opel Astra stal prvým kompaktným vozidlom s natáčaním do zákrut a v roku 2006 značka demokratizovala bezpečnostnú technológiu inštaláciou bihalogénových zákrutových svetiel na križovatkách v malých autách a minivanoch v Corse. A Meriva.

V roku 2008 debutovala nová generácia systému osvetlenia AFL+ predstavením modelu Insignia, ktorý nastavil nový štandard v automobilovom priemysle. Tieto adaptívne xenónové svetlomety upravujú svetelný lúč podľa profilu cesty a prevládajúcich podmienok na ceste.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...