Переваги використання спеціальних електричних нагрівальних кабелів для ґрунту

24.10.2022 | комментариев 0 | раздел: Дачный участок

Щоб забезпечити належний рівень нагрівання грунту в теплиці чи в іншому приміщенні часто використовують спеціальні кабелі для обігріву грунту.

Його використання дає можливість постійно підтримувати необхідні характеристики верхнього, родючого грунтового слою, де знаходиться коріння рослин. Експлуатація такої технології знайшла місце не тільки на великих промислових площах, а й серед дачників, котрі прагнуть вирощувати рослини якомога довше.

Переваги використання кабелю для обігріву грунту в теплиці

Обігрів грунтового шару за допомогою кабелю має ряд переваг, які роблять цей метод більш затребуваним в порівнянні з іншими варіантами:

  1. Одноразовий монтаж. Після встановлення системи не доведеться виконувати її демонтаж на час, коли експлуатація не буде проводитись. Якщо з часом знадобиться перенесення системи на інше місце, то виконати його буде значно легше, ніж при використанні водяної тепличної теплої підлоги.
  2. Можливість почати обігрів грунту кабелем в теплиці в потрібний момент. У випадку несподіваних морозів чи при різкому похолоданні достатньо лише підключити систему до живлення від розетки. Уже невдовзі земля на дільниці починає прогріватися, що дозволяє врятувати рослини від замерзання.
  3. Просте регулювання температури прогрівання. Для цього використовується терморегулятор, котрий можна виставити на певну температуру, яку він буде підтримувати, не дивлячись на рівень прогрівання повітря. При цьому можна змінити налаштування в залежності від стадії розвитку, на якій перебуває рослина. За підтримку заданої температури відповідає вбудована автоматика, яка отримує інформацію від температурного датчику, розміщеного в грунті.
  4. Забезпечує рівномірне прогрівання всього грунту на відповідній глибині, що дозволяє використовувати систему без постійної присутності людини.
  5. Простий монтаж, який можна виконати самостійно. Для цього достатньо ознайомитися з невеликою інструкцією і виконувати вказані в ній дії у відповідному порядку.

Ефективне використання обігріву грунту в теплиці за допомогою електричних кабелів дає можливість отримувати чудовий врожай протягом всього року.

Вибір кабелю для обігріву грунту та розрахунок його довжини

Система обігріву грунту в теплицях забезпечує максимальну ефективність роботи тільки у випадку вірно підібраного теплопровідника. Також варто врахувати показники потужності. Зазвичай виконують прогрів землі до температури 15-25 градусів. Цього значення достатньо для росту і розвитку переважної більшості видів рослин. Електричні кабелі при дотримані інструкції по монтажу здатні створювати і підтримувати ці параметри.

Для підтримки відповідних температурних значень зазвичай достатньо встановлення нагріваючого елементу з показниками потужності 15-20 Вт/м. Використання більш потужних варіантів призведе до надмірного перегріву грутнового шару. Це може стати причиною пошкодження кореневої системи рослини і завершитися її висиханням.

При організації обігріву грунту в теплиці за допомогою електрокабелю враховуйте допустимий радіус згинання кабелю. Зазвичай подібна інформація вказується виробником на маркуванні. Це потрібно для забезпечення можливості монтажу кабельної продукції з відповідним кроком, який для теплиць становить 10-15 см. В іншому випадку не вдасться створити умови для рівномірного прогрівання шару грунту, що може стати причиною нерівномірного дозрівання рослин або їх відмирання.

Для розрахунку потрібної довжини електричного нагрівального кабелю потрібно знати площу грунтового покриття, властивості самої телиці, а також характеристики кабелю. На прикладі кабелю з сумарною потужністю 100 Вт/м2 при використанні в теплиці з подвійним склом підрахунки провести доволі легко. Для цього достатньо помножити площу поверхні грунту на потужність кабелю. Отриманий після цього результат варто розділити на потужність одного метру кабелю. Якщо взяти за основу площу грунту 20 м2 і провести всі розрахунки, то отримаємо результат 133,3 метри кабельної продукції. При проведенні підрахунків виконувалися всі рекомендації, котрі вказані в інструкції по монтажу і використанню техніки. Відповідно, буде отримана максимальна ефективність від використання кабелю, а також рівномірність прогрівання грунту.

Варто вибирати електричний обігрів грунту в теплиці з урахуванням потужності, правил монтажу і площі. Це дозволить забезпечити ефективне використання приладів і створити умови для зростання рослин на протязі всього року.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...