Різновиди велосипедних шин і основні правила їх вибору: що потрібно знати

06.08.2023 | комментариев 0 | раздел: Своими руками

Одним з найважливіших пристроїв на велосипеді є покришки. Вони забезпечують якісні характеристики руху, безпеку їзди. Від їх вибору залежить зручність поїздок, технічні можливості двоколісного транспорту.

Виходячи з конкретних потреб можна замовити покришки на velomisto.com.ua на будь-який тип велосипеда.

Різновид

Існує кілька варіантів покришок, які призначені для руху по певних поверхнях. Виділяють наступні типи:

  1. Сліки, де частина, що стикається з дорогою виконується гладкою, з боків є протектори. Такі вироби можна використовувати на рівній і твердій поверхні типу асфальту, бетону, плитки, дощатого настилу, де немає можливості чіплятися за матеріал. Вони забезпечують найбільш швидку швидкість пересування.
  2. Полуслікі мають невеликий протектор в місцях зчеплення. Їх можна використовувати на асфальті і щільному грунті. Це найбільш універсальні варіанти шин.
  3. Грязьові покришки використовуються для їзди в сипучих грунтах або набряклих від вологи. Протектор грубіше і глибше, ніж в попередньому варіанті, краще відводить воду, добре чіпляється за поверхню, не даючи колесам прослизати. Потрібно враховувати, що гума використовується більш м’яка, при терті об асфальт різко підвищується її знос.
  4. Зимові варіанти оснащуються металевим шипами, щоб підвищити міцність і надійність зчеплення, дати можливість покришкам долати опору твердих матеріалів, врізаючись в накатаний сніг або лід.

Вибір

Починати підбір потрібно з розміру, щоб покришка точно села на колесо і не чіпляла раму і захисний щиток. В цьому випадку потрібно врахувати два параметри: діаметр внутрішньої частини, який повинен збігатися з ободом, і ширину, щоб точно розмістити по всій площі колеса. Ці величини можуть вказуватися в дюймах або сантиметрах.

Також важливо підібрати правильний ніпель. Вони можуть бути Системи PRESTA або SHRADER. Відрізняються товщиною, тому підбираються відповідно до розміру отвором в ободі.

Кількість стібків в обшивці визначає міцність і еластичність виробу. Чим більше навантаження на колесо, тим вище повинен бути цей параметр. М’якість гуми впливає на зчеплення з поверхнею. Даний показник знаходиться в прямій залежності від складу матеріалу – найбільш м’які забезпечують високу ступінь зчеплення. Однак одночасно підвищується знос. Для маневрених велосипедів варто купувати м’які покришки, для їзди по асфальту – більш жорсткі.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...