Що треба знати про основні правила легалізації довіреності через апостиль

29.11.2023 | комментариев 0 | раздел: Напольные покрытия

Довіреність дозволяє наділити певними повноваженнями іншу особу, яка зможе діяти від вашого імені в межах прописаних в довіреності умов та часових обмежень.

Довіреність виписують з різних причин: відсутність часу або бажання займатись питаннями особисто, недостатність знань для виконання запланованих робіт, тощо.

За останні два роки в Україні значно виріс попит на довіреності з-за кордону, коли людина не може виїхати або повернутись в країну через низку причин. В такому випадку особа виписує довіреність людині яка знаходиться в потрібній країні та зможе фізично виконувати розпорядження або прохання.

Як поставити апостиль

Як і будь-який документ, який виписано в іншій країні, довіреність діє лише в межах держави, де вона була видана. Для того, щоб зробити її юридично вагомою для іншої країни, таку довіреність потрібно легалізувати. Найбільш простий спосіб легалізації – це проставлення штампу апостилю на довіреність.

Апостиль чудово підходить для взаємного визнання документів серед європейських країн, оскільки всі вони свого часу підписали Конвенцію про апостиль.

Якщо ви виписали довіреність в Україні, то поставити на неї апостиль можна в Міністерстві Юстиції України. Після апостилізації цей документ матиме таку ж саму юридичну силу за кордоном, як і в нашій країні. Термін надання послуги становить від семи до десяти днів.

Хочемо зауважити, що в першу чергу довіреність потребує перекладу на державну мову іншої країни, де ви плануєте цю довіреність використовувати. Тільки після цього віддаєте документи до Мінюсту.

Зміст довіреності

Довіреність за замовчуванням немає терміну дії. Але якщо ви бажаєте обмежити повноваження представника до певної дати, це обов’язково має бути вказано в довіреності.

Також в тексті документу треба перелічити, якими повноваженнями ви наділяєте представника, які питання він може вирішувати замість вас. Це убезпечить від можливих шахрайських дій.

Щоб бути впевненими у правильності проставлення апостилю, коректності перекладу, ми радимо звертатись до спеціалізованих бюро, на кшталт цього за посиланням https://legalkey.com.ua/apostil-dovirenosti/ та замовити послугу «під ключ». Наприклад, той же переклад документа може мати різні нюанси під різні країни.

P.S. Для використання довіреності в Україні апостиль не треба, вам знадобиться лише засвідчити її в нотаріальній конторі.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...