Як правильно посадити насіння озимого ріпаку

20.07.2023 | комментариев 0 | раздел: Своими руками

Озимий ріпак активно вирощується сільгоспвиробниками по всій країні, оскільки ця культура належить до категорії високорентабельних.

Ріпак знаходить найширше застосування в різних галузях: харчової, хімічної і т.д. Ця рослина використовується при приготуванні біопалива, що підходить для годування худоби. Плануючи обробку цієї культури, можна замовити насіння у компанії Tkagroseeds.

Особливості

Плануючи замовити насіння озимого ріпаку, слід дізнатися про особливості цієї культури. Ріпак є однорічником, відрізняється підвищеною продуктивністю. У ріпаку безліч переваг, що сприяють його популярності серед фермерів:

  1. Рослина має дуже потужну і велику кореневу систему. Вона йде в ґрунт на два-три метри. Ця особливість дозволяє ріпаку не залежати від опадів.
  2. Висока врожайність ріпаку – одна з найважливіших переваг. Селекціонери Європи досягли чудових показників, завдяки багаторічній роботі. Кількість врожаю з одного га може досягати 60 ц, що є відмінним показником.
  3. Рослина дуже масляниста. У ріпаку міститься близько 47% олії.
  4. Культура має підвищену морозостійкість.
  5. Ріпак стійкий до хвороб.
  6. Ріпак може пристосуватися до різних кліматичних умов, що уможливлює його вирощування практично в будь-якому регіоні.

Культуру можна вирощувати в будь-яких зонах (степ, лісостеп і т.д.) та на будь-яких типах ґрунту. При обробітку цієї культури слід уважно стежити за появою шкідників, щоб негайно вжити заходів. Захистити посіви озимого ріпаку допоможе обробка спеціальними препаратами.

Вирощування

Вирощувати озимий ріпак дуже вигідно. Потрібно лише вибрати відповідну технологію. Для посіву насіння ріпаку бажано вибирати ті поля, де раніше вирощувалися картопля, пшениця, кукурудза.

Оптимальними грунтами для цієї культури вважаються: суглинок і супіщаний грунт. Час висівання вибирається з урахуванням кліматичних умов. Зазвичай, це період з кінця серпня до початку зими. Ріпак дозріває приблизно через 80 днів в осінній період та 100-110 днів після закінчення зими.

Для отримання максимально рясного врожаю слід застосовувати інтенсивні технології вирощування. Для цього необхідно вносити підживлення. Після закінчення стартового періоду вегетації потрібно вносити в ґрунт підживлення з високим вмістом азоту та калію.

Як тільки з’являться перші сходи, слід розпочинати боротьбу з бур’янами, використовуючи високоякісні гербіциди.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...