Як правильно посадити саджанці лохини: корисні поради

10.03.2024 | комментариев 0 | раздел: Дачный участок

Висадка саджанців лохини – це дуже захоплюючий та корисний процес, який дозволить отримати родючий сад із ягідними чагарниками.

Такі ягідки не тільки смачні, але ще й максимально корисні для вашого організму, адже вони багаті на антиоксиданти і вітаміни різних груп. Варто купити саджанці лохини, щоб у сезон мати доступ до найкращих продуктів. Щоб отримати дійсно багатий урожай, дотримуйтесь деяких правил висадження молодих чагарників.

Підготовка ґрунту

Перед тим, як висаджувати лохину, ретельно підготуйте ґрунт. Такі саджанці потребують кислого, вологого і добре дренованого ґрунту. Перед посадкою варто провести аналіз ґрунту та скоригувати pH, якщо в цьому виникне потреба. Для цього на практиці використовуються такі компоненти, як сірка або торф.

Вибір саджанців

Вибираючи саджанці лохини, звертайте увагу на їх стан та рівень якості. Краще купувати молоді та здорові кущики, коренева система яких добре розвинена. Візьміть до уваги сорт лохини та її особливості, терміни дозрівання ягід та вимоги до умов вирощування кущів.

Відстань між кущами

Потрібно дотримуватися оптимальної відстані між кущами, щоб лохина добре росла. Між рядами має бути 1-1,5 метра, а між кущами у ряду – 1-2 метри. Рослини вільно розвиватимуться, отримають достатню кількість світла, а також поживних компонентів.

Посадка саджанців

Вирийте яму, глибина якої варіюється від 30 до 40 сантиметрів. Діаметр лунки має становити 50 сантиметрів. Дно ями засипте компостом або перегноєм, щоб грунт став більш родючим. Акуратно встановіть саджанець у яму, рівномірно розподіливши коріння. Після цього заповніть лунку землею та ущільніть ґрунт.

Полив та добриво

Рясно полийте саджанці, щоб вони добре вкоренилися. Потім додайте в ґрунт добрива мінерального чи органічного походження. Завдяки цьому рослини отримають достатню кількість поживних компонентів.

Укриття від холоду

Взимку необхідно вкрити лохину від вітрів та холодів. Користуйтеся на практиці спеціальними матеріалами, які запобігають загибелі рослин. Тільки в такому випадку вони витримають морози, а ви не залишитеся від багатого врожаю.

Після того, як кущі лохини будуть висаджені, потрібно правильно доглядати за рослинами. Поливайте їх, пропалюйте, підгодовуйте та обрізайте. Також варто захищати лохину від шкідників та хвороб. Завдяки цьому ви отримаєте багатий урожай ягід, які будуть корисними для вашого здоров’я!

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...