Яких правил дотримуватися у процесі посадки саджанців плодових дерев

05.05.2024 | комментариев 0 | раздел: Дачный участок

Свіжі, вирощені під власним контролем груші, яблука, абрикоси, черешня і вишня, інші фрукти і ряд ягід ‐ радість на присадибній ділянці і можливість заробітку для фермера.

Найчастіше такі культури набувають у вигляді саджанців.

Чому плодові дерева краще купувати саджанцями?

Саджанець-молода рослина, але вже трохи зміцніла. Ростити його значно простіше, ніж пророщувати крихкий Паросток з насіння. Або прищеплювати держак самостійно-адже більшість сортових плодових дерев розмножують саме таким способом, і ця агротехнічна завдання вимагає великої грамотності. Хоча саджанець переживає адаптаційний період і не завжди легко приживається, ризик менше, ніж у випадку сіянця або самостійного щеплення.

Плюс плодові дерева повільно ростуть, процес займає роки. Наприклад, яблуня починає плодоносити в 4 або навіть 8 років. Однорічний або дворічний саджанець дозволяє трохи скоротити очікування між посадкою і урожаєм. Дачники, готові до індивідуальної турботи про рослину, іноді беруть екземпляри постарше, але саджанці плодових дерев оптом рекомендується брати маленькими – у віці, коли коренева система ще недосформована, як і крона не розвинена. Це оптимальний момент для пересадки, оскільки рослини на цій фазі мають найкращу приживлюваність. Більш дорослі дерева гірше адаптуються, коріння травмуються при пересадці.

Як вибрати саджанці?

Зверніть увагу на характеристики сорту. Важливі не барвисті описи смаку, а наявність реєстрації в держреєстрі (запитайте папери у постачальника) і районованість. Нерайонірованний сорт швидко загине або буде проблемним (або доведеться облаштувати йому спорудження з особливими умовами). Враховуйте переваги по грунту і поливу, зростання і розлогість дорослих рослин.

Саджанці плодових дерев і кущів оптом варто брати тільки у перевіреного офіційного продавця. Це гарантує очікувані стільникові властивості та здоров’я екземплярів. У приватному порядку можна експериментувати – наприклад, взяти у сусідів сподобався сорт. Це непоганий старт для створення авторського саду перших кроків в садівництві.

На екземплярі не повинно бути видимих пошкоджень. Кора пружна і справляє враження живої, під нею соковитий зелений шар. Гілки не сухі і не ламкі. Місце щеплення неодмінно повністю зажівшее. Виключені обламані, пересохлі, почорнілі корінці.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...