З яких етапів складається процес влаштування кроквяної системи

14.01.2024 | комментариев 0 | раздел: Построим дом

Для формування даху будь-якої будівлі, яка має ухил, необхідно створити систему крокв.

Саме вона буде підтримувати покрівлю, сприймати різноманітні навантаження і перерозподіляти їх на стіни. Для створення якісної системи пропонується замовити покрівельні роботи у Дніпрі.

Поняття

Кроквяна система є каркасом для створення основної даху будівлі. Вона формує ухил покрівлі, створює опори під монтаж гідроізоляції, обрешітки, утеплювача і фінішного покриття. Сама конструкція складається з наступних елементів:

  1. Мауерлат має вигляд товстого бруса з мінімальним перетином 15х15 см.це пов’язано з тим, що саме ця частина відповідальна за сприйняття навантажень від покрівлі та її перерозподіл на стіни. Для масивних конструкцій використовується брус 20х20 см.
  2. Лежень монтують на внутрішні перегородки і стіни будинку. На нього кріпляться стійки. Навантаження і перетин даного типу бруса має бути аналогічним мауерлату.
  3. Стійки призначені для закріплення конькового прогону і утримання крокв. Перетин бруса у них може становити 10х10 см, 15х15 см або 20х20 см.
  4. Прогони-це горизонтальні балки, що спираються на стійки, і службовці основою для конькової і бічній частині даху. Вони також можуть утримувати середину крокв.
  5. Крокви створюються з дощок перетином від 5х20 см і більше, вони служать в якості похилих опор для обрешітки даху, сприймають навантаження від покрівельного матеріалу і снігу, льоду, вітру.

Також до складу системи входять кобили, затягування, підкоси, лати, контробрешетка. Ці деталі потрібні для установки утеплювача, паро — і гідроізоляції, монтажу фінішної покрівлі, системи водостоку.

Правило

При виборі і монтажі кроквяної системи необхідно враховувати ряд вимог:

  1. Кількість елементів, крок їх розміщення, перетин бруса і дощок вибирається виходячи із загальної ваги даху, її ухилу, передбачуваних снігових і вітрових навантажень, матеріалу, з якого буде створюватися фінішна покрівля.
  2. Система повинна бути жорсткою, чинити опір вертикальним і боковим навантаженням з великим запасом.
  3. Для створення кроквяної системи використовується деревина хвойних порід з просоченням антисептиками і антипіренами.
  4. Вологість бруса і дощок не повинна перевищувати 18%, щоб уникнути викривлення при висиханні після монтажу.

Також важливо визначити найбільш оптимальну форму конструкції, витримувати всі геометричні параметри і розміри системи.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...