Чи можна вважати сонячні панелі повноцінною заміною газу та вугілля

17.03.2023 | комментариев 0 | раздел: Построим дом

Згідно з даними, опублікованими компанією TrendForce, основною спеціалізацією якої є аналітичні дослідження та прогнозування, 2023 рік для сегмента сонячних панелей буде найуспішнішим за останні роки.

Експерти стверджують, що світовий ринок сонячної енергетики зросте на 50% або навіть більше. Якщо брати до уваги абсолютні цифри, то очікується, що загальний обсяг електроенергії, виробленої сонячними панелями, перевищить показник у 350 ГВт.

Досить різке збільшення пов’язують з двома чинниками:

  • відкладеним попитом на сонячні панелі минулих років, який виник через пандемію коронавірусу;
  • складнощами в логістиці, коли постачання комплектуючих були обмежені через дефіцит полікремнію, необхідного для виготовлення СП.

Однак чимало інших експертів стверджують, що прогнозований результат — це потенційне зростання в усьому світі зацікавленості до впровадження енергетичної незалежності. І це безпосередньо пов’язано з російською агресією проти України та антиросійськими санкціями, в тому числі проти нафто- та газовидобувної галузі.

Найбільше зростання має відбутися в регіонах, де є найбільш сприятливі умови для використання сонячної енергії.

Прогнози в цифрах

У TrendForce вважають, що найбільша кількість поставок планується до країн Азійсько-Тихоокеанського регіону, де збільшується виробництво власних панелей. Трохи нижчими будуть темпи зростання у Європі та на американському континенті, а також в Африці й на Близькому Сході.

Прогнозовані показники генерування електроенергії сонячними електростанціями:

  • Азійсько-Тихоокеанський регіон — 203 ГВт;
  • Європа — 69 ГВт;
  • Південна та Північна Америка — 65 ГВт.

Що стосується Африки та Близького Сходу, то тут впродовж останніх років спостерігається стабільне зростання. У 2023 році разом вони збільшать загальну генерацію на 15 ГВт.

А що в Україні?

В умовах ведення бойових дій не варто сподіватися на значний зріст генерації сонячної енергії. Скоріше, навпаки, бо значна частина південних регіонів залишається окупованою. Однак для приватного сектору придбати сонячні панелі у Дніпрі вже давно не є проблемою.

Головним постачальником цього різновиду електроенергії в Україні є компанія ДТЕК. Її пресцентр стверджує, що в лютому завдяки збільшенню тривалості світлового дня вдалося майже подвоїти обсяги генерації — з 18 до 35 млн кВт·г. Цьому досягненню сприяв і той факт, що протягом лютого енергетична система України працювала практично без збоїв. Таким чином було мінімізовано віялові відключення.

Ближче до літа ситуація ще більше покращиться. Але варто зазначити, що доля сонячної електроенергії в загальному балансі залишається незначною. Навіть постачання з Євросоюзу 5700 панелей, які заплановані на кінець весни чи початок літа, не здатні кардинально змінити ситуацію.

Це будуть панелі європейського виробництва, гарної якості. Їх планують використати для безперебійного забезпечення об’єктів критичної інфраструктури (лікарні, навчальні заклади, пожежні частини).

Водночас для приватних будинків основним стримувальним фактором встановлення сонячних панелей є їхня вартість, на яку також впливає поточна економічна ситуація в країні. У разі потреби фахівці онлайн-магазину Алло.юа можуть розрахувати приблизні терміни окупності таких мініелектростанцій. З урахуванням можливого підвищення цін на природні енергоносії (газ, вугілля тощо), у будь-якому разі це буде вигідна та далекоглядна інвестиція.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...