Технологія підключення сонячної батареї: якими правилами слідувати

20.08.2021 | комментариев 0 | раздел: Общие заметки

Сьогодні сонячні батареї стали дуже популярними. Багатьма вони встановлюються на будинках не тільки для використання енергії у власних цілях, але і для подальшого її продажу.

Щоб сонячна батарея була не збитковою, важливо правильно зібрати конструкцію та встановити її. Ще на початковому етапі ознайомитися з тим, які особливості мають сонячні батареї 30 квт ціна їх в різних місцях може відрізнятися.

Переваги та недоліки сонячної батареї для будинків

До головних переваг використання таких конструкцій можна віднести:

  1. Легкість, швидкість збирання та встановлення панелей, якщо виконувати всі вказівки, указані в інструкції.
  2. Така система є не шкідливою як для самої людини, так і для навколишнього середовища.
  3. Обслуговування конструкції не складне.
  4. Якщо система встановлена правильно, вона працюватиме безшумно и термін її експлуатації буде максимальним.
  5. Для закупки та її встановлення потрібно спочатку витратити кошти, але дуже швидко можна буде оцінити, що конструкція являється вигідною.

При встановленні не варто забувати і про деякі недоліки системи. Після замовлення на готову конструкцію потрібно довго чекати, адже процес її виготовлення вимагає багато часу, зусиль. Панелі потрібно часто протирати, оскільки бруд, який осідає на поверхню може вплинути на якість роботи. Встановлюючи сонячні батареї варто враховувати, що вони не будуть накопичувати енергію при поганій погоді та вночі.

Способи та особливості установки сонячної батареї

Особливості встановлення та налаштування будуть залежати від розміру та характеристик панелей та параметрів, форми поверхні, на яку буде проводитись монтаж.

В залежності від вказаних факторів може бути обраний один із способів:

  1. Стаціонарний спосіб. При ньому монтаж проводиться таким чином, що лицьова сторона панелі повернута на південь. При встановленні варто прослідкувати, щоб і широта місцевості, і кут горизонтального нахилу співпадали. Щоб робота панелей була максимально ефективною, кут нахилу повинен бути на 15° більше, чим отримані результати при вимірюванні.
  2. При рухомому способі монтаж панелей проводиться на спеціальні траверси. Вони дозволяють повертати панелі в залежності від руху сонця. При виборі такого методу варто врахувати, що в фінансовому плані обійдеться він набагато дорожче, чим попередній варіант.

При виборі панелей врахувати і особливості кліматичних умов на місцевості, кількість енергії, яку буде використовувати система.

Варто визначитись з тим, які кошти можуть бути витрачені на встановлення системи, та який прибуток в майбутньому з цього можна отримати.