Які добрива використовувати для гарного газону: корисні поради
Газони з травою потрібно удобрювати, щоб отримати якісний і рівномірний зелений килим.
Підживлення дозволяє розвиватися рослинам швидко, якісно, заповнювати весь простір. Пропонується вибрати найкраще добриво для газону з урахуванням всіх властивостей грунту і видового складу трави.
Вид
Добрива бувають одного виду, де в якості діючої речовини виступає основний хімічний елемент. За цим показником субстанції діляться на:
- Азотний. Найбільша кількість речовини міститься в селітрі і сечовині, тому в грунт вносять ці види речовин. Добрива такого типу дають кошти для швидкого росту і розвитку рослин, захищають траву від частини шкідників.
- Фосфорний. Вони дозволяють накопичувати в коренях і стеблах поживні речовини, прискорюють енергетичний обмін, зміцнюють коріння трави, і дозволяють їй пускати нові відростки. Такі добрива випускають у вигляді суперфосфату.
- Калійний. Допомагають зберігати вологу, знижують вплив грибкових захворювань.
Можна вибрати будь-який варіант якщо планується добриво для газону весна. Однак в більшості випадків використовують відразу комплексні речовини типу калійно-азотні або фосфорно-азотні. Також застосовують добрива, де поєднуються всі три хімічних речовини у вигляді калійно-фосфорно-азотних.
За типом субстанції виділяють сухі добрива і рідкі. У першому випадку в землю вносять гранули, закриваючи їх зверху шаром грунту, у другому – використовують полив або розпорошення з пульверизаторів.
Вибір
Підбір добрив ведеться з урахуванням типу грунту, пори року, коли воно вноситься, видового складу трави. При виборі важливо також врахувати дозування і варіант внесення.
Виділяють наступні варіанти:
- Стартові суміші. Вони призначені для прискорення проростання і вегетації трави навесні. Тому тут варто віддавати перевагу фосфору, його потрібно найбільше.
- Для підгодівлі газону навесні застосовують азотні добрива. Це дозволяє також швидше прогріти грунт. Влітку і восени потрібна комплексна субстанція, що носить назву азофоска. Тобто вона має азот, фосфор і калій.
- Осінній варіант, що вноситься на холодний період, має фосфорно-калійний склад, який допоможе газону перенести тяготи зими, і зберегти схожість трави на наступний сезон.
Витрата визначається процентним вмістом мінеральних речовин в суміші, особливостями грунту газону, складом трави. Також враховується кількість опадів і їх розподіл по місяцях.
Оставить комментарий