Які добрива використовувати для гарного газону: корисні поради

18.02.2024 | комментариев 0 | раздел: Дачный участок

Газони з травою потрібно удобрювати, щоб отримати якісний і рівномірний зелений килим.

Підживлення дозволяє розвиватися рослинам швидко, якісно, заповнювати весь простір. Пропонується вибрати найкраще добриво для газону з урахуванням всіх властивостей грунту і видового складу трави.

Вид

Добрива бувають одного виду, де в якості діючої речовини виступає основний хімічний елемент. За цим показником субстанції діляться на:

  1. Азотний. Найбільша кількість речовини міститься в селітрі і сечовині, тому в грунт вносять ці види речовин. Добрива такого типу дають кошти для швидкого росту і розвитку рослин, захищають траву від частини шкідників.
  2. Фосфорний. Вони дозволяють накопичувати в коренях і стеблах поживні речовини, прискорюють енергетичний обмін, зміцнюють коріння трави, і дозволяють їй пускати нові відростки. Такі добрива випускають у вигляді суперфосфату.
  3. Калійний. Допомагають зберігати вологу, знижують вплив грибкових захворювань.

Можна вибрати будь-який варіант якщо планується добриво для газону весна. Однак в більшості випадків використовують відразу комплексні речовини типу калійно-азотні або фосфорно-азотні. Також застосовують добрива, де поєднуються всі три хімічних речовини у вигляді калійно-фосфорно-азотних.

За типом субстанції виділяють сухі добрива і рідкі. У першому випадку в землю вносять гранули, закриваючи їх зверху шаром грунту, у другому – використовують полив або розпорошення з пульверизаторів.

Вибір

Підбір добрив ведеться з урахуванням типу грунту, пори року, коли воно вноситься, видового складу трави. При виборі важливо також врахувати дозування і варіант внесення.

Виділяють наступні варіанти:

  1. Стартові суміші. Вони призначені для прискорення проростання і вегетації трави навесні. Тому тут варто віддавати перевагу фосфору, його потрібно найбільше.
  2. Для підгодівлі газону навесні застосовують азотні добрива. Це дозволяє також швидше прогріти грунт. Влітку і восени потрібна комплексна субстанція, що носить назву азофоска. Тобто вона має азот, фосфор і калій.
  3. Осінній варіант, що вноситься на холодний період, має фосфорно-калійний склад, який допоможе газону перенести тяготи зими, і зберегти схожість трави на наступний сезон.

Витрата визначається процентним вмістом мінеральних речовин в суміші, особливостями грунту газону, складом трави. Також враховується кількість опадів і їх розподіл по місяцях.

Оставить комментарий

Текст сообщения:

Имя:

E-mail:

Капча загружается...